posilovani-fitness.cz
Články o výživě.
Články o tréninku.
Články jak cvičit.
Úvod | Trénink | Specializace posilování břišních svalů

REKLAMA

 

Specializace posilování břišních svalů

Rozvoj břišních svalů budí dojem velmi dobré kondice a celkovou svalnatost, protože břišní stěna propojuje a zvýrazňuje celkovou muskulaturu těla.

Určitý rozvoj a tvar břišních svalů je dán geneticky. Není možné pozměnit tvar břišních svalů. Nejdůležitější roli hraje především vyrýsovanost břišních svalů. Bez dostatečného prorýsování břišní stěnu nebudete moci prezentovat.

Trénink břišních svalů

Břišní stěna obsahuje rychlá i pomalá svalová vlákna, je tedy vhodné zatěžovat břicho těžkými zátěžemi o menším počtu opakování i cviky s vlastní váhou o vysokém počtu opakování. Nestačí břišní stěnu zatěžovat několika sériemi v týdnu. Je nutné mít kvalitní tréninkový plán, který je nutné pravidelně dodržovat a věnovat pozornost technice provedení cviků, protože do tréninku břišní stěny se často zapojují ostatní pomocné svaly, které napomáhají práci břišním svalům a efektivita samotného cvičení se ztrácí.

Břišní stěna potřebuje také dostatečný čas pro svojí regeneraci. Není tedy účelné zatěžovat břicho každý den a čekat vynikající výsledky. Břišní stěna potřebuje pro svojí regeneraci 48 hodin. Je tedy vhodné rozvrhnout trénink břicha do 3 tréninků během jednoho týdně. Doporučuji kombinovat cviky s vlastní váhou se cviky na stojích a na kladkách o nízkém počtu opakování s těžkou zátěží.

Cvik Série x Opakování
Sedy-lehy 2 x 30
Zvedání nohou ve visu 2 x maximum
Sklapovačky 2 x 30
Přítahy nohou na stroji 2 x 10

Vyrýsovanost břišních svalů

Můžete cvičit břišní svaly od rána do večera, ale bez dostatečné vyrýsovanosti nebudou vaše břišní svaly stejně vidět. Kvalitní svalová vyrýsovanost, kdy je nutné udržovat procento tělesného tuku v rozmezí 8 - 12% (tuková kalkulačka), ukáže vaše břišní svaly. Čím vyšší procento podkožního tuku na sobě nosíte, tím méně budou vaše břišní svaly viditelné a naopak.

REKLAMA

 

Copyright © 2017 posilovani-fitness.eu | info@posilovani-fitness.eu | Odkazy: LEVNÉ PROTEINY | SPORTOVNÍ VÝŽIVA