posilovani-fitness.cz
Články o výživě.
Články o tréninku.
Články jak cvičit.
Úvod | Trénink | Specializace posilování prsních svalů

REKLAMA

 

Specializace posilování prsních svalů

Nenajde se snad nikdo, kdo by nechtěl mít objemný, vypouklý hrudní koš obalený svalovou hmotu. Dosáhnout maximálního růstu prsních svalů bez tvrdého posilování není jednoduché.

Je nutné především u tréninku přemýšlet a zařazovat do cvičení pouze kvalitní cviky, které prsní svaly rozvíjí.

Prsní svaly jsou objemným párovým svalem, který snese velkou zátěž a pro svůj růst potřebuje být pravidelně zatěžován těžkými břemeny. Prsní svaly procvičujte jednou za 4-6 dní. Záleží na typu tréninku, podle kterého právě cvičíte. Někdo má více volného času a může chodit do posilovny ideálně 4x v týdnu a druhý bude cvičit pouze 2x v týdnu. Lepší variantou je rozložení svalových partií do čtyřech tréninkových jednotek, aby bylo dostatek času pro samotný trénink vybrané partie.

První série

Před první sérií je nutné se kvalitně rozcvičit a to dvojnásob platí v chladných měsících, kdy trvá delší dobu než se svaly řádně prokrví pro následný silový výkon. Nezapomínejte, že prsní svalstvo patří mezi svalové skupiny, které se zkracují. Tedy je nutné i prsní svaly pravidelně protahovat, jinak budete zejména při větším objemu prsních svalů vypadat jako hrbatá babka.

Co dále procvičovat s prsními svaly?

Do tréninku prsních svalů ještě může zařadit ramena a trapézy. Je to optimální kombinace těchto tří svalových partií. Jinou variantou jsou prsa, ramena, triceps. Jistě na konci tréninku nebudou chybět ani cviky pro břišní stěnu.

Samotný trénink

Cvik Série x Opakování
Benchpress na rovné lavici 4 x 6 - 8
Tlaky s jednoručkami hlavou nahoru 3 x 8 - 10
Tlaky s jednoručkami hlavou dolů 3 x 8 - 10
Peck – deck 3 x 10 - 12

Jak často měnit jednotlivé cviky?

Existují různá doporučení po jaké době by se měl měnit trénink a jednotlivé cviky. Trénink je vhodné měnit tehdy, když už mi nic nepřináší a mám pocit, že se již nezlepšuji. Tedy po 3-4 měsících je možné trénink pozměnit. Jestliže forma však nadále roste, není jediný důvod trénink měnit.

Závěrem není vhodné používat nepřiměřené váhy, které stejně pouze přetěžují úpony a veškerá technika cviku jde vniveč. Doporučuji provádět kontrolovaná opakování s kvalitním procítěním každého opakování.

REKLAMA

 

Copyright © 2017 posilovani-fitness.eu | info@posilovani-fitness.eu | Odkazy: LEVNÉ PROTEINY | SPORTOVNÍ VÝŽIVA